There are 425 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
9/22 Boys Soccer  Ridgevue vs Middleton
9/24 Football  Declo vs Gooding
9/25 Football  Bonneville vs Skyline
9/25 Football  Idaho Falls vs Pocatello
9/25 Football  Nampa vs Emmett
10/2 Football  Bishop Kelly vs Middleton
10/2 Football  Boise vs Century
10/2 Football  Burley vs Pocatello
10/2 Football  Rigby vs Idaho Falls
10/9 Football  Middleton vs Emmett
10/9 Football  Preston vs Century
10/9 Football  Shelley vs Pocatello
10/10 Football  Idaho Falls vs Skyline
10/15 Football  Marsh Valley vs Gooding
10/16 Football  Canyon Ridge vs Century


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
9/19 Girls Soccer  Skyview vs Timberline
9/19 Football  Lewiston vs Lakeland Frosh
9/18 Football  North Gem vs Rockland
9/18 Football  Eagle vs Rocky Mountain
9/18 Football  Jerome vs Twin Falls
9/17 Volleyball  JV Filer vs Kimberly
9/17 Volleyball  Borah vs Timberline (Boise)
9/17 Volleyball  Filer vs Kimberly
9/17 Volleyball  Idaho Falls vs Thunder Ridge
9/16 Girls Soccer  South Fremont vs Snake River
9/15 Boys Soccer  Bishop Kelly vs Caldwell
9/15 Volleyball  Minico vs Jerome
9/14 Boys Soccer  Shelley vs Blackfoot
9/14 Boys Soccer  Buhl vs Kimberly
9/14 Girls Soccer  Buhl vs Kimberly

 
Boys Basketball District Tournament Brackets
Follow each team's path to the 2020 Real Dairy Shootout with our statewide district tournament brackets
Published: 1/24/2020 3:36:19 PM
 

ORDER GAME PHOTOS

Brackets will be updated as information becomes available. 

 CLASS 5A


District 1-2: Inland Empire League

District 3: Southern Idaho Conference

District 5-6: High Country Conference


CLASS 4A

District 1-2: Inland Empire League

District 3: Southern Idaho Conference

District 4-5: Great Basin Ten Conference

District 6: High Country Conference


CLASS 3A

District 1: Intermountain League

District 3: Snake River Valley Conference

District 4: Sawtooth Central Idaho Conference

District 5: South East Idaho Conference

District 6: Mountain Rivers Conference


CLASS 2A

District 1-2: Central Idaho League

District 3: Western Idaho Conference

District 4: Canyon Conference

District 5: South East Idaho Conference

District 6: Nuclear Conference


CLASS 1A DIVISION-I
 
District 1-2: Whitepine League

District 3: Western Idaho Conference

District 4: Snake River Conference

District 5-6: High Desert Conference


CLASS 1A DIVISION-II

District 1: North Star League

District 2: Whitepine League

District 3: Long Pin Conference

District 4: Sawtooth Conference

District 5-6: Rocky Mountain Conference



Fan Comments
Sign In | Register















This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy